Kreischberg

Trasy i wyciągi

Wyciągi razem:
13
Wyciąg orczykowy
Wyciąg krzeselkowy
Gondole
Wyciągi:
6
4
3
Trasy - długość:
42 km
Trasy:
17
16
9

Mapa tras w Kreischberg

Kamery z Kreischberg

Kamery w ośrodku

St. Georgen ob Murau - Austria
Talstation Kreischberg 864 m n.p.m.

Murau - Austria
Kreischberg II 2002 m n.p.m.

Murau - Austria
Kreischberg 1770 m n.p.m.

Murau - Austria
Kreischberg-Murau - Widok z drona 2080 m n.p.m.

Murau - Austria
Golfplatz Murau - Widok z drona 844 m n.p.m.

Murau - Austria
Rosenkranzhöhe 2118 m n.p.m.

Murau - Austria
Murau Stadt 812 m n.p.m.

Cennik karnetów

NazwaDniSezon wysokiSezon niski
SortujDorośliJuniorDzieciDorośliJuniorDzieci
Lachtal & Kreischberg Skipass Zima 2020/2021r.6245.00196.00126.00220.50176.50109.00
 

Uroki styryjskich stron

13 różnych wyciągów, w tym koleje gondolowe, 40 km tras zjazdowych dostosowanych do różnego poziomu umiejętności szusujących. Trasa wyznaczona do szaleństwa tobogganowego czy tubingu (ściganie się po wyznaczonym torze na pewnego rodzaju pontonach, tzw. sliderach). Trasy zjazdowe do speed-skiingu z wmontowanym radarem czy otwarty non stop tor do ścigania się. Zapinamy wiązania lub wskakujemy na sanki, poprawiamy gogle i jazda w dół stoku w tumanach skrzącego śniegu!

Kreischberg – to więcej zabawy!

Oprócz perfekcyjnie przygotowanych stoków, masy wyciągów, szkółek jazdy, region narciarski Kreischberg ma do zaoferowania różne extra punkty, które muszą się pojawić na naszej liście rzeczy do zaliczenia w zimowe ferie. Czy wspomniałam o trasie zjazdowej pod toboggan? Ma 1,2 km i na jej początek dostarczy nas komfortowy wyciąg krzesełkowy. Nam pozostanie już tylko cieszyć się szaloną jazdą na rodzinnych sankach. Oczywiście warto przy okazji zatrzymać się na dłużej w jednym ze świetnie wyposażonych ośrodków czy schronisk – romantycy podobno uwielbiają cotygodniową noc tobogganową…

Amatorzy cross-skiing również znajdą coś dla siebie. Po dotarciu koleją gondolową na znaczną wysokość w rejonie Kreischberg, będą mieli przed sobą 2,5 km świetnej trasy prowadzącej do kolejnej górskiej stacji!

Hits 4 Kids

Tak reklamują swoją atrakcję sami organizatorzy. Region narciarski Kirschberg szczyci się również tym, że najmłodszym gwarantuje niezapomniane wrażenia. Zabawę zapewni Yabaa-Dabaa Doo-Land z ulubionymi postaciami znanej kreskówki „Scooby-Doo”. W Dinoparku Twoja pociecha spotka prehistoryczne stwory lub wyszaleje się na trampolinie Kreischi. Dla tych najmniejszych ośrodek narciarski Kirschberg oferuje magic carpet (rodzaj taśmy, która dostarczy nas z powrotem na początek trasy), mini-wyciąg narciarski i specjalnie przystosowaną trasę zjazdową w Kinderwelt, która odpowiednio zadba o rozwój narciarskich umiejętności każdego dziecka.

Nie tylko stoki. Zdobywaj przestworza!

Kirschberg dba nie tylko o extra atrakcje dla snowboardzistów, jak większość fun parków. Również narciarze znajdą tu dla siebie całe mnóstwo wyzwań, przeszkód, miejsc do skoków adrenaliny. Airypark przeciera nowe szlaki nie tylko amatorom zimowego szaleństwa, ale i pozostałym ośrodkom narciarskim. To cała masa różnego rodzaju ramp (jump boxes, rainbow boxes, rails), wyskoczni wkomponowanych w 800 m trasy zjazdowej wykorzystywanej w Mistrzostwach Świata! Najmłodsi też znajdą tu coś dla siebie, dziecięcy box czy płaski rail dla tych najmniejszych poszukiwaczy wrażeń i dobrej zabawy. Do fun parku należy nawet znany ze światowych konkurencji w sportach zimowych halfpipe.

Autor: Zuzanna Izydorczyk

Dodaj komentarz