Kaunertal

Trasy i wyciągi

Wyciągi razem:
16
Wyciąg orczykowy
Wyciąg krzeselkowy
Gondole
Wyciągi:
11
3
2
Trasy - długość:
22 km
Trasy:
15
4
3

Mapa tras w Kaunertal - Kauns - Kaunerberg

Aktualne komunikaty z Kaunertal - Kauns - Kaunerberg

WyciągiTrasyInfrastruktura
23 %0 %10 %
czynne 3 z 13czynne 0 z 25czynne 3 z 30
13 7 5 0

Kamery w Kaunertal

Kamery w ośrodku

Kaunertal - Austria
Kaunertaler Gletscher 2750 m n.p.m.

Fendels - Austria
Sattelboden 1865 m n.p.m.

Kaunertal - Austria
Karlesjoch 3120 m n.p.m.

Cennik karnetów

NazwaDniSezon wysokiSezon niski
SortujDorośliJuniorDzieciDorośliJuniorDzieci
Kaunertal Fendels Ski 6 Skipas Zima 2019/2020r.618616711016715099
 

Zapraszamy na południe Austrii

Region narciarski Kaunertal to połączenie dwóch istniejących dotąd ośrodków: Kaunertal Gletscher i Fendels. Teren rozciąga się od wysokości 910 m do pułapu 3160 m. Karyntia słynie z licznych jezior, w których błyszczących taflach odbija się całorocznie przyświecające słońce.

W dół stoków Karyntii


52 km tras zjazdowych o różnych stopniach trudności, niektóre z homologacją FIS, i 17 rodzajów wyciągów zagwarantują Ci udany zimowy wypoczynek. Ciesz się śnieżnym szaleństwem dzięki Kaunertal Gletscher i Fendels. Niezależnie od pogody, miesiąca, stopnia umiejętności narciarskich, od chęci spędzenia wczasów w pojedynkę bądź z rodziną – tutaj zawsze masz pewność spędzenia udanych wakacji. Chcesz spróbować swoich sił w Snow Parku na różnych boxach, railach czy pipe’ach? Może wolisz dwie deski i carving lub freeriding? Ośrodek narciarski Kaunertal zadba o to, żeby każda z Twoich zachcianek została spełniona.

‘Check your line’

Popularność freeridingu rośnie z sezonu na sezon. Każdy może przekonać się, jaką przyjemność daje jazda po świeżym, sypkim śniegu! Również tutaj – w regionie narciarskim Kaunertal – będziesz miał możliwość spróbowania wolnej jazdy. W trosce o bezpieczeństwo swoich gości wprowadzono również koncept ‘Check your line’. Na trasach zjazdowych ustawiono 4 tematyczne tablice (I-Group-Alpine-Equipment) informujące o tym, jak powinniśmy korzystać z uroków tyrolskich szaleństw. 

Saneczkowe szaleństwo

Trasy toboganowe w Fendel, Feichten czy 3-Country View o długości od 2-4,5 km czynne o różnych porach dnia i nocy, z licznymi gospodami i restauracjami w pobliżu, wypożyczalniami sprzętu… Na pewno dodasz ten rodzaj aktywności do swoich ulubionych.

Dla nocnych marków


Od grudnia do marca w regionie narciarskim Fendels możesz żyć w pełni również nocą. Skuś się na wzbogacające doświadczenie. Zjedź wieczorem pięknie oświetloną trasą toboganową (4,5 km) lub narciarską (2,5 km). Śnieżne szlaki prowadzące aż do tyrolskiej miejscowości Fendels zostały nagrodzone Tyrolean Province Quality Seal za doskonałą jakość świadczonych usług. Na miejscu mamy też możliwość skorzystania z wypożyczalni sprzętu czy uraczenia się dobrym posiłkiem w jednej z lokalnych gospód. Organizatorzy przestrzegają jednak przed korzystaniem z tras zjazdowych po godzinie 23.00 – później maszyneria oświetlająca stok przestaje pracować, a na szlaki wyjeżdżają ratraki.

Autor: Zuzanna Izydorczyk

Galerie z Kaunertal - Kauns - Kaunerberg

Dodaj komentarz