Lienz / Lienzer Dolomiten

Trasy i wyciągi

Wyciągi razem:
10
Wyciąg orczykowy
Wyciąg krzeselkowy
Gondole
Wyciągi:
4
5
1
Trasy - długość:
37 km
Trasy:
10
22
5

Mapa tras w Lienz / Lienzer Dolomiten

Aktualne komunikaty z Lienz

WyciągiTrasyInfrastruktura
0 %0 %0 %
czynne 0 z 10czynne 0 z 21czynne 0 z 15
6 13 2 0

Kamery w ośrodku

Lienz - Austria
Steinermandlbahn 2212 m n.p.m.

Cennik karnetów

NazwaDniSezon wysokiSezon niski
SortujDorośliJuniorDzieciDorośliJuniorDzieci
Ski Hit Osttirol Zima 2019/2020r.6250125232104
 

Informacje o ośrodku:

Lienzer Bergbahnen to ośrodek mieszczący się w malowniczych terenach Tyrolu wschodniego. Stacje ośrodka rozstawione są na wysokościach od 686 do 2278 m n.p.m. Na Lienzer Bergbahnen składają się dwa tereny narciarskie: Hochstein oraz Zetterfeld.

W Zetterfeld przeważają głównie trasy łatwe oraz średnio trudne, w związku z czym miejsce to idealnie nadaje się na zabawę dla początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy.

Ci bardziej zaawansowani powinni wybrać się do Hochstein, bowiem odnajdą tam czarne trasy, na których to swego czasu odbywały się konkursy alpejskiego Pucharu Świata.

Łącznie mamy tutaj 40 km tras zjazdowych (niebieskie 10 km, czerwone  22 km, czarne 5 km). Zjazdy obsługuje 10 wyciągów:

  • 4 orczykowe,
  • 5 krzesełkowych,
  • 1 kabinowy.

Jeśli ktoś jest miłośnikiem kuchni włoskiej, powinien wybrać się do jednej z restauracji w średniowiecznym Lienz. Mimo iż miasto znajduje się w Austrii, wyraźnie można odczuć wpływ  kultury włoskiej na tutejszą kuchnię. W wielu restauracjach serwowane są potrawy włoskie, a w kilku z nich możemy spotkać obsługę posługującą się tym językiem. Wszystko za sprawą niedużej odległości dzielącej Lienz od Włoch, która wynosi około 40 km.

Lienzer Bergbahnen jest atrakcyjnym terenem, jeśli chodzi o trasy do narciarstwa biegowego. Całkowita długość wszystkich tras wynosi 60 km. Raz na rok organizowane są tutaj zawody w narciarstwie biegowym (Dolmitenlauf). Konkurs odbywa się zawsze w trzecią niedzielę stycznia i obejmuje on trasy prowadzące dookoła miasta Lienz.

Ośrodek dysponuje również bogatą ofertą apres ski. Dodatkowej rozrywki zapewnią nam m.in.:

  • sanki,
  • łyżwy na zamarzniętym jeziorze Tristach,
  • kręgle na lodzie,
  • centrum kąpielowe Dolomitenbad z basenami zarówno krytymi, jak i pod gołym niebem,
  • a także liczne puby i dyskoteki.

Autor: Krystian Kuś

Dodaj komentarz