Silvretta Montafon

Trasy i wyciągi

Wyciągi razem:
37
Wyciąg orczykowy
Wyciąg krzeselkowy
Gondole
Wyciągi:
8
18
11
Trasy - długość:
113 km
Trasy:
60
45
8

Mapa tras w Silvretta Montafon

Cennik karnetów

NazwaDniSezon wysokiSezon niski
SortujDorośliJuniorDzieciDorośliJuniorDzieci
Slivretta Montafon Zima 2019/2020r6216123229131
 

Informacje o ośrodku:

Silveretta Montafon to jeden spośród pięciu ośrodków narciarskich tworzących region narciarski Montafon. Region ten znajduje się w wysuniętym na zachód Austrii kraju związkowym Vorarlberg.

Dzięki wydrążonemu w latach 60. poprzedniego wieku tunelowi kraj ten przeżył wielki rozkwit. Wszystko za sprawą turystyki, która po wydrążeniu tunelu i otworzeniu regionu na resztę świata zaczęła się tam bardzo szybko rozwijać.

Wracając jednak do Silveretta Montafon, jest to największy ośrodek narciarski w Montafon.

Przyjeżdżający tu goście mogą liczyć na ponad 100 kilometrów starannie przygotowanych tras narciarskich.

Trasy Silveretta Montafon rozlokowane są na malowniczych szczytach: Scharzköpfle (2300 m), Burg (2247 m) oraz Garfrescha (1500 m), na wysokościach 1000-2400 m n.p.m. Z kolei dzięki systemowi sztucznego zaśnieżania możemy być pewni, że w ciągu trwającego od grudnia do kwietnia sezonu będziemy mieć zawsze idealne warunki śniegowe.

Na zjazdy dostaniemy się dzięki jednemu spośród około 40 wyciągów, których łączna przepustowość wynosi 46 000 osób/h.

Ośrodek posiada także największy w całej Austrii funpark dla snowboardzistów, gdzie fani jednej deski mogą trenować swe umiejętności na 150-metrowym halfpipie oraz mającym 400 m długości Free-X-Run.

Nie będą zawiedzeni również miłośnicy biegów narciarskich, bowiem odnajdą oni tutaj około 30 km tras do narciarstwa biegowego. Być może nie jest to ogromna liczba, jednakże w morzu różnych rozrywek, jakie dostarcza ośrodek, powinno to w zupełności wystarczyć.

W ośrodku odnajdziemy również 2 tory saneczkowe o podobnych długościach. Tym, co najbardziej różni oba tory, jest oświetlenie, które to znajduje się tylko na dłuższym obiekcie.

Szczególnym miejscem w kurorcie jest schronisko Nova Stoba, gdzie na znajdujących się w pobliżu trasach można posłuchać granych na żywo koncertów. Sprawia to jednocześnie, iż ośrodek nie należy do idealnych miejsc dla ludzi, żądnych wypoczynku w ciszy i spokoju.

Jeśli jednak po jakimś czasie znudzimy się zabawą w Silveretta Montafon, możemy bez problemu wybrać się do jednego z pozostałych 5 ośrodków, gdyż zakupiony tutaj skipass ważny jest we wszystkich ośrodkach należących do regionu narciarskiego Montafon.

Autor: Krystian Kuś

Dodaj komentarz