Schladming - Dachstein

Trasy i wyciągi

Wyciągi razem:
22
Wyciąg orczykowy
Wyciąg krzeselkowy
Gondole
Wyciągi:
9
8
5
Trasy - długość:
167 km
Trasy:
50
100
17

Mapa tras w Schladming - Dachstein

Aktualne informacje z Schladming - Dachstein

WyciągiTrasyInfrastruktura
9 %0 %0 %
czynne 2 z 22czynne 0 z 56czynne 0 z 0
18 29 3 2

Cennik karnetów

NazwaDniSezon wysokiSezon niski
SortujDorośliJuniorDzieciDorośliJuniorDzieci
Ski Amadé Skipass Zima 2020-2021r.6286.00214.50143.00266.00199.50133.00
 

Informacje o ośrodku:

Lubisz strome trasy wymagające dużych umiejętności czy wolisz łagodne zbocza, gdzie możesz powoli uczyć się jazdy? Jesteś osobą uwielbiającą rywalizację i adrenalinę, czy wolisz spokojną i rekreacyjną jazdę na nartach? Nieważne, którą z tych opcji preferujesz, w Schladming - Dachstein na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Dachstein Tauern to jeden z największych i uważany za jeden z najlepszych regionów narciarskich w Austrii. Znajduje się w nim aż 11 ośrodków narciarskich (Planai, Hochwurzen, Hauser-Kaibling, Galsterbergalm, Skiregion Ramsau, Lodowiec Dachstein, Stoderzinken, Reiteralm, Fageralm, Riesneralm, Planneralm). Ośrodki mają zróżnicowane oferty, skierowane do innych grup klientów.

Łatwo nie jest, ale za to jaka adrenalina

Dla tych, którzy lubią się ścigać, Planai ma do zaoferowania profesjonalną trasę zawodniczą (FIS) o długości 1200 m, uznawaną za najszybszą na świecie. Także zjazd z Hochwurzen do Rohrmoos może okazać się nie lada wyzwaniem, również i na tym zjeździe można konkurować z innymi.

Spokój i rekreacja

Jeśli jednak znajdzie się ktoś, kto nie jest zainteresowany trudnymi i hucznymi trasami w Planai czy Hochwurzen, może w ciszy i spokoju pojeździć na łatwiejszych trasach. Chociażby na zboczach Stoderzinken, wznoszącego się nad Gröbming, gdzie znajdują liczne trasy do zjazdów dla początkujących z możliwością uprawiania popularnego snowraftingu. Skoro już jesteśmy przy łatwych obiektach, należy wspomnieć o płaskowyżach Rohrmoos i Ramsau, które dzięki łagodnym stokom idealnie nadaje się dla rodzin z dziećmi.

Jednakże co ze średniozaawansowanymi narciarzami?

I oni nie będą zawiedzeni.  Lodowiec Dachstein, gdzie dominują czerwone trasy, powinien sprostać ich wymaganiom. Również i dla nich Planai oferuje możliwość uczestniczenia w rywalizacji, a to za sprawą łatwiejszej wersji tej trasy np. Weitmoos czy Streicher.

Z czystym sumieniem można polecić Hauser-Kaibling, w którym to znajduje się najdłuższa w regionie trasa FIS, mająca 3,5 km długości przy 500 m różnicy poziomów.

Dodatkowe obiekty

Region Schladming - Dachstein jest nie tylko bogaty w trasy zjazdowe. Odnajdziemy tu bowiem również takie obiekty jak:

  • trasy przeznaczone do narciarstwa biegowego (łącznie 350 km tras),
  • atrakcje dla snowboardzistów, tj. halfpipe, boardercross, funpark, snowboardowa arena z funbox, muldami, boardercross i terenem do freeridu
  • kręgle na lodzie,
  • 6 torów saneczkowych,
  • lodowiska,
  • snowrafting (jazda po śniegu w nadmuchiwanej łodzi).

A to tylko kilka spośród ogromnej ilości atrakcji, na jakie się tu natkniemy.

Podsumowując, Schladming - Dachstein to miejsce, w którym nie sposób się nudzić. Ba! Jest to miejsce, w którym nie sposób nie bawić się dobrze. Ogromna ilość atrakcji, przeznaczonych dla ludzi o różnych upodobaniach, trasy FIA, na których rozgrywane są konkursy Pucharów Europy, a także inne trasy (wszystkie nagrodzone specjalnym „znakiem jakości)", a wszystko to w jednym, ale jakże bogatym we wspaniałe widoki miejscu. Czy można wybrać lepiej? Zdecydujcie sami.

Autor: Krystian Kuś

Galerie z Schladming - Dachstein

Dodaj komentarz