Jaworzyna Krynicka

Trasy i wyciągi

Wyciągi razem:
Wyciąg orczykowy
Wyciąg krzeselkowy
Gondolki
Gondole
5
2
1
0
Trasy razem: 8 / 8250
2
5
1
810
6450
1000
Nocna jazda:
Ilość tras:
5
Dlugość tras:
5350 km

Mapa tras w Jaworzynie Krynickiej

Warunki narciarskie w ośrodku

Jaworzyna Krynicka Stacja Narciarska - Krynica-Zdrój

Pokrywa śnieguTemperaturaWarunkiStatusCzynne wyciągiPogoda
maxminminmax
Jaworzyna Krynicka Stacja Narciarska Aktualizacja: 2020-03-23 12:00
10 cm70 cm-6.1°C -6.1°C0

Cennik karnetów

Sezonwysoki**niski**
Czas1 h1 dzień3 dni6 dni1 h1 dzień3 dni6 dni
Normalny/Ulgowy--N*U*NUNU--NUNUNU
Sortuj
Jaworzyna Krynicka - Krynica 2019/20209011087295235525420708060

Informacje o ośrodku:

Jaworzyna Krynicka (1114 m n.p.m.) to najwyższy szczyt we wschodniej części Beskidu Sądeckiego - cel wycieczek gości przybywających do Krynicy-Zdroju. Ze szczytu  Jaworzyny rozciąga się przepiękny widok na dużą część Beskidu Sądeckiego, Beskidu Niskiego, fragment Beskidu Wyspowego, Gorców, Pienin a w słoneczne dni podziwiać można okazałą panoramę Tatr. Obecnie Jaworzyna Krynicka kojarzy się z koleją gondolową, której wybudowanie stało się ogromną atrakcją turystyczną i niewątpliwie wzmogło ruch turystyczny w tej części Małopolski. Kolej Gondolowa na Jaworzynę Krynicką jest najdłuższą i najnowocześniejszą kolejką tego typu w Polsce. Może ona przewieźć w ciągu godziny 1600 osób, a obszerne 6-osobowe kabiny poruszające się z prędkością 5 m/s zapewniają wygodną i bezpieczną jazdę. Wyjazd na szczyt trwa niecałe 7 min.

Zima na Jaworzynie Krynickiej
Fachowo przygotowane i utrzymane trasy narciarskie oraz nartostrady, opieka GOPR-u gwarantuje bezpieczeństwo, komfort i przyjemność z uprawiania narciarstwa. Tym większą, że wszystkie nartostrady są sztucznie dośnieżane. Klejnotem na Jaworzynie jest „fisowska jedynka” najdłuższa w Polsce oświetlona trasa narciarska o długości ponad 2,6 km. Trasa jest podzielona na dwie części – górną, z której wydzielona jest trasa nr III, znakomita dla początkujących narciarzy i dolną – klasyfikowaną jako typową trasę gigantową. Kolejną trasą jest trasa nr V FIS gdzie zaawansowani narciarze znajdą wiele miejsca na zimowe szaleństwa. Bardzo lubiane przez narciarzy i snowboardzistów są trasy nr II i IIa. Trasy klasyfikowane są jako rodzinne i oznaczone kolorem czerwonym. Dzięki odpowiedniej lokalizacji są one nasłonecznione przez cały dzień a ich szerokość i optymalne nachylenie sprawia, że czujemy się jak w sercu Alp. Trasa II została wyposażona w dodatkowy wyciąg po drugiej stronie stoku. Na trasie IIa udostępniona została dla narciarzy oraz snowboardzistów  4-osobowa kolej krzesełkowa o długości  1000 metrów. Na polanie Izwór obok kolei krzesełkowej powstał wyciąg szkoleniowy dla dzieci. Trasa IV też jest wyposażona w dwa wyciągi orczykowe. Trasa przeznaczona jest dla początkujących i średnio zaawansowanych miłośników białego puchu. Dla dzieci i słabo jeżdżących narciarzy do dyspozycji jest wyciąg szkoleniowy "Żółwik", który zlokalizowany jest w górnej części trasy II. W tym sezonie narciarskim została oddana dla narciarzy nowa ponad 1000m trasa rodzinna z szybką i nowoczesna 4-os koleją krzesełkową. Nowa kolej może wywieźć w ciągu godziny 2400 osób, co znacznie zmniejszy kolejki przy dolnej stacji kolei gondolowej. Sezon na Jaworzynie Krynickiej trwa od listopada do kwietnia.

Dla spragnionych pieszych wycieczek dostępne są dwa szlaki turystyczne - czerwony o długości 5 km oraz szlak zielony, łatwiejszy o długości 3,5 km. Na Jaworzynę Krynicką można dojechać także rowerem po wyznaczonych  trasach rowerowych, każda o długości 5 km. Dla tych, którzy nie lubią się męczyć rowery można przetransportować Kolejką na szczyt Jaworzyny i delektować się 5 km zjazdem z górki.  Na terenie stacji funkcjonują różnego rodzaju punkty gastronomiczne, świadczące usługi na wysokim poziomie. Na stacji górnej oraz stacji dolnej czynne są sklepy ze sprzętem sportowym prowadzące także serwis oraz szkółki narciarskie.

Dojazd
Jadąc z Krakowa należy kierować się krajową 4 na Brzesko a następnie na Nowy Sącz.
Do Krynicy dojedziemy z Nowego Sącza drogą [nr 99] (ok. 35 km), aby dojechać na Jaworzynę Krynicką należy przejechać przez centrum Krynicy jadąc w kierunku Muszyny, skręcamy na skrzyżowaniu pod Szpitalem w prawo, jedziemy ok. 3,5 kilometra cały czas prosto dojeżdżając na parking obok dolnej stacji pośredniej gondoli.
Parkingi na ok. 1000 samochodów.

Dodaj komentarz