# x
Skip to main content

Amptek - nowa technologia w nartach Rossignol

Autor: |
Amptek (foto: rossignol.com)

Rozwiń skrzydła, poczuj smak zabawy w puchu!

Amptek to specyficzny, opracowany przez Rossignola profil nart, polegający na wcześniejszym podgięciu dziobów i piętek oraz zachowaniu tradycyjnego profilu wygięcia na odcinku pod butem.
Wcześniejsze umiejscowienie punktów, w których dzioby i piętki zaczynają się unosić sprawia, iż narty genialnie radzą sobie w puchu, są bardzo skrętne i zwinne w głębokim śniegu lub trudnych warunkach. Bez względu na poziom umiejętności prezentowany przez narciarza, jazda w głębokim śniegu jest łatwiejsza i dostarcza więcej przyjemności.

Charakterystyka ogólna:
Amptek to opatentowana przez markę Rossignol technologia stosowana w nartach i deskach snowboardowych. Koncept ten polega na odpowiednim ukształtowaniu profilu narty lub deski (wygięciu wzdłużnym), dzięki czemu sprzęt jest bardziej uniwersalny, sprężysty i łatwiejszy w prowadzeniu.

Główne zalety:
Twarde trasy i głęboki puch, dynamiczne skręty lub lekkie szusy po świeżym śniegu – technologia Amptek sprawdzi się w każdych warunkach czyniąc z jazdy wielką frajdę i przyjemność. Dziś to jedna z najczęściej wykorzystywanych technologii „umilająca” jazdę osobom prezentującym różny stopień umiejętności.

Jak działa Amptek?
Amptek to technologia polegająca na nadaniu narcie lub desce snowboardowej specyficznego kształtu - w środkowej części, na odcinku pod butem profil jest płaski lub tworzy lekki łuk, podczas gdy piętki i dzioby wyginają się ku górze. Lekko podniesiony profil pod butem sprawia, że sprzęt jest bardziej dynamiczny, zwinny i lepiej trzyma krawędź, natomiast mocno podgięte przody i tyły (aka splay, rocker) wpływają na lepszą sterowność powodując, iż sprzęt łatwiej wybacza błędy i płynniej jeździ w głębokim śniegu. Opisany profil to gwarancja większej stabilności, dobrej zabawy i łatwiejszego poruszania w zróżnicowanych warunkach – zarówno na nartach jak i na desce.

Dzięki technologii Amptek udało się stworzyć niezwykle wszechstronny, harmonijny sprzęt. Nigdy wcześniej nie było tak szybkich, płynnie poruszających się, dynamicznych, stabilnych i łatwych w prowadzeniu modeli nart i snowboardów.

Na temat Amptek tak wypowiada się narciarski guru Sage Cattabriga-Allosa: - Korzystając z dobrodziejstw technologii Amptek robię dziś rzeczy, o których jeszcze dwa lata temu nawet nie marzyłem. Amptek i S7 zmieniły narciarstwo. Teraz jazda w zróżnicowanym terenie to całkiem inna bajka. Mogę jeździć zupełnie innym skrętem i kreślić nowe linie. Jazda w puchu dostarcza mi niespotykanej dotąd frajdy.

Dodaj komentarz